Sosyal Hayatın Tadı BURFAŞ
Sepet
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
 

TARİHÇE

1992 yılında başladığı yolculuğa kendisini her geçen gün yenileyerek ve geliştirerek devam eden Burfaş; bugün artık Bursa’nın önemli markalarından biri haline gelmiş olmanın gururunu yaşamaktadır.

BURFAŞ, 17 yıl önce kentteki fuar organizasyonlarını yapmak üzere kurulmuş olup, fuarcılık sektörünün özelleştirilmesiyle birlikte Bursa’daki park ve bahçelerin işletmesini yapmaya başlamıştır. 1993 yılında ofset tesislerini, 1998′de Hayvanat Bahçesinin hayvan ve barınak bakımını , 1999 -2012 yılları arasında Havuzlupark’ı bünyesine almıştır. Halen Hayvanat Bahçesi ,Kent Hali,Kent Müzesi,Kültürpark Bilet satış ve Gişe Kontrol hizmetleri BURFAŞ tarafından yürütülmektedir.2000 yılında Büyükşehir Belediyesi adına sosyal, sanatsal ve sportif faaliyetleri hayata geçirme kararı ile yeni bir yola girmiş, 2003 yılında aldığı Hizmette Kalite Belgesini bir yıl gibi kısa sürede, belediyecilik anlayışına yeni bakış açıları da katarak, kentin sokaklarına yeni bir soluk getirirken, kentlinin de sesi olmuştur. Hayata geçirdiği projelerle kentinin ve kentlisinin yanında olurken tarihine ve geleneklerine sahip çıkmayı ihmal etmeden geleceğe uzanan modern bir işletme olmayı kendine ilke edinmiştir.

Burfaş; Osmanlı’nın ilk başkenti Bursa’da; Ramazan Etkinlikleri ile geleneksel Ramazan eğlencelerinin ruhunu şehre geri getirmiş, spor şenlikleriyle ve yaz okullarıyla sporun ve sporcunun her daim destekçisi olmuş, düzenlediği uluslararası karikatür yarışmalarıyla çizgi dostlarıyla yan yana yürümüş, fotoğraf, kompozisyon ve şiir yarışmalarıyla amatör sanatçıların önünü açmış, aşevi, barınma evi gibi sosyal projelerle ihtiyaç sahiplerinin seslerine yanıt vermiş, Kent Gönüllüleri Gençlik Kampı ile geleceğe umutlar yetiştirmiş, Atık su Arıtma Tesisi gibi birçok tesisin açılışını da üstlenerek organizasyon alanındaki başarısını perçinlemiştir.

2009 yılı itibari ile sosyal tesis işletmeciliğinde hızlı bir yükselişe geçen Burfaş,Bursa Büyükşehir Belediyesi nin tahsis ettiği 19 adet sosyal tesis,restaurant ve kafenin işletmesini almış ve bu tesislerin teknik,fiziki ve görsel donanımlarını çağın gerekliliğine ve vatandaşların ihtiyaçlarına uygun olarak profesyonelce tasarlayıp , bağlı olduğu vizyon ilkelerine uygun olarak vitrine çıkarmıştır.

2011 yılı sonlarında başlatılan ‘’yapılandırma ve geliştirme’’ kapsamında bünyesinde bulunan tesislere yeni projeler oluşturan Burfaş, 2012 yılı başlarında Göl Kafe’yi, kapasitesini genişletmek ve Bursa halkına yakışır, modern bir yüze kavuşturmak amacıyla, fiziki değişimler gerçekleştirmiş, tesisin gelişen yüzünü Gölpark Sosyal Tesisi olarak adlandırmış ve düğün, nişan, toplantı ve organizasyonlara açık hale getirmiştir. Aynı proje kapsamında, Mudanya Sosyal Tesislerinde de, müşteri portföyünün artmasıyla, fiziksel yetersizliklerden doğan, üretim ayağındaki sıkıntılar, tesis bahçesine yapılan modern mutfakla giderilmiştir. Hizmet aktivasyonunu 2011 yaz aylarında başlatan tesis mutfağı sahip olduğu Beyaz Zambak belgesinin kriterlerini modern çağa uygun, daha ferah bir ortamda etkin üretim özelliklerini kazanmış olarak sürdürmektedir.

Yakın geçmiş dönemde toplu organizasyonlarda Bursalılara ayrıcalıklı hizmetler sunan Burfaş ın verdiği hizmetler arasında ;

Gölpark Sosyal Tesisinde 2000 kişilik toplu yemek Organizasyonu, Cumhuriyet Caddesinde esnafa ve vatandaşa verilen 1500 kişilik iftar yemeği organizasyonu akıllarda yer etmiştir. Burfaş Sosyal içerikli projelere verdiği önem bu dönemde de artarak devam etmiştir.2010-2011 eğitim öğretim yılında düzenlenen geleceğimize yön verecek olan, manevi yükümlülüklerimiz, çocuklarımıza yönelik yapılan şampiyon ekmek-süt projesi kapsamında yüzlerce Bursalı ilköğretim öğrencisi çocuğumuz bu projeden faydalandırıldı. Kültürpark Ramazan Şenlikleri,2011 ve 2012 yılında düzenlenen Gastronomi Festivali, 2011 Işık Fest destek Projesi ve Kent Gönüllüleri Gençlik Kampı Projesi kapsamında Kültürpark Arenada düzenlenen, vatandaşımızın yoğun katılım sağladığı büyük konser, yükselen BURFAŞ ın son dönem etkinliklerindendir.

Her alanda Bursaya ve Bursalılara hizmet etmeyi ilke edinmiş Burfaş’ın uzman kadrosu yeni yapılanma ile birlikte çeşitli eğitimlere tabi tutularak, bireysel olarak profesyonelleştirilip, çalışma bilinci artırılmıştır. Bu kapsamda yapılan en önemli girişim servis personeline verilen hizmet eğitimidir. Garson Akademi olarak adlandırılan eğitim desteğinden tüm servis personeli faydalandırılarak hizmet kalitesi üst düzeye getirilmiştir.

Paylaş :