Yükleniyor...

Reşat Oyal Kültürparkı ve Spor Tesisi

Anasayfa / Reşat Oyal Kültürparkı ve Spor Tesisi

blog

Reşat Oyal Kültürparkı ve Spor Tesisi

40 hektarlık büyüklüğü ile Bursa’nın en önemli parkı olan Kültürpark, konumu ve yeşil dokusuyla kentin ve kentlisinin gözbebeği olmaya devam etmektedir. Koşu, bisiklet ve yürüyüş yolları yeniden düzenlenirken, giriş kapılarından oturma elemanlarına, gölgeliklerden çeşmelere, heykellerden lunaparka, tabelalardan çocuk oyun alanları vardır.

170 bin metrekarelik yeşil alanda bulunan 6000 ağaçla da göz kamaştıran Bursa’nın gözbebeği Kültürpark’ın işletmesini yürüten Burfaş, park içerisinde start verdiği yenilikler ve düzenlemelerle de adından söz ettirmektedir. Her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilen Kültürpark’ta gelen talepler doğrultusunda düzenlemeler gerçekleştirilmekte, kentin asıl sahibi kentlilerin istekleri gerçekleştirilmektedir.

Artan ihtiyaca yanıt vermekte zorlanan ve park içerisinde bulunan Kültürpark Spor Kompleksi yıkılmış, dünya standartlarında bir spor kompleksinin inşasına başlanmıştır. Düzenli aralıklarla bakım ve onarımdan geçirilen parkın eksikleri tespit edilmiş, çehresi yenilenmeye başlamıştır.


İletişim:

Eposta:  kulturpark@burfas.com.tr
Telefon:  444 9 444 / 2082 - 0224 800 2082
Faks:  0224 800 2077
Adres:  Gaziakdemir Mh. Mudanya Cd. No:4 Kültürpark OSMANGAZİ / BURSA